Placení za surfování příjem reklamních e-mailů.

Přesněji za zobrazení reklamy na vašem monitoru. O co jde? V USA přišli na to, že inzerentům se vyplatí platit lidem za to, že si nechají na svém monitoru zobrazovat reklamu. Tento nápad se rychle rozšířil, a brzy vznikly firmy, které tyto služby zprostředkovávají - shání konzumenty reklamy, a prodávají reklamní prostor na jejich monitorech inzerentům. Určitou část peněz od inzerentů si ponechají, a zbytek rozdělí mezi lidi, kteří si na svém monitoru nechali reklamy zobrazovat. Lidé tak mají bez nutnosti jakékoliv investice možnost být placeni za čas strávený na Internetu, prostřednictvím kterého jsou na jejich monitoru zobrazovány malé reklamní proužky inzerentů. Tyto firmy většinou nabízí několik dalších programů, jako reklamní e-maily - dostanete zaplaceno za každý přijatý reklamní e-mail a inzerentům je umožněno vám tyto reklamy doručit, aniž by se vystavovali nařčení ze spamu, a podobně. Dále se platí za referals - za každého, koho "přivedete" k zaregistrování do programu dostanete určitou část jeho zisku. A jak na to? Po zaregistrování, například přes některý z níže uvedených odkazů si stáhnete krátký program, který se stará o zobrazování reklamy. Nainstalujete, spustíte... a vyděláváte. A teď už seznam firem provozujících tento typ placené reklamy:

Spedia

Asi nejznámější společnost, platící za surfování. Slušná a suverénní společnost, platí normálně i do ČR. Možnost získání obrovského množství bodů za registrace u společností, které Spedia nabízí. Platí cca 75c za hodinu, šeky posílá po dosažení 30$. Provozuje 5 úrovní referralů - 10%, 5%, 5%, 5%, 5%. Bez omezení počtu hodin měsíčně.

InteCom

První česká firma platící za reklamy. Již za pár dní dokázali získat obrovské množství uživatelů a inzerentů, vypadá to, že o tento typ reklamy budou mít i České firmy zájem. Stačí být pouze online, není třeba prohlížet žádné stránky, stačí jakákoliv činnost na počítači. Firma platí do CZ i SK cca 12 Kč za hodinu,platba se provádí složenkou nebo přímo převodem na účet, do SK zatím jenom složenkou. Do celkové platby se počítají referraly do třetí úrovně. Momentálně tato společnost čeká na zahájení zadaných reklamích kampaní, takže zobrazovaných reklam a tedy i peněz zase tolik není, ale jsou v provozu teprve od července...

CashFiesta

CashFiesta.comPlatí asi 70c za hodinu, tato společnost je nová a patří mezi nejlepší, má kvalitní refeal program. Platí do celého světa. Referenční program má pět úrovní (20, 10, 5, 5, 5 centů za hodinu v příslušné generaci ). Surfovat můžete jak dlouho chcete, šek dostanete po vámi zvolené $ hranici. Dokonale se snáší se Spedií, když je máte zapnuty současně!! Narozdíl od Spedie však počítá body neustále. Má ochranu proti cheatování - chodícího panáčka, který se jednou za půl hodiny prochází po reklamách - musíte na něj kliknout. Body se zobrazují přímo v reklamním baru. Pozor - před ukončením připojení (např. dial-up) je nutno nejprve vypnout CashFiestu, jinak přicházíte o body.

CashSurfers

Starší, ověřená společnost. Platí a vždycky platila, a navíc nyní se spojila s velmi silným společníkem a jejich platby budou zvyšovat. Nyní platí okolo 50 centů za hodinu a bude toto zvyšovat. Počítá stále body tak, jako Fiesta - ba i ještě poctivěji. Pokud máte rádi reklamní banery, které Vám počítají body už když jste Online a nemusíte bláznivě stále surfovat, jako je tomu u Spedie, ale raději píšete dopis nebo pracujete či hrajete hry, pak se zařaďte do systému i u této společnosti.

UniqueSurf

Join UniqueSurf.comTato společnost platí 70 centů za hodinu, nemusíte nikam klikat, stačí být pouze online a jednou za 45 - 60 minut odkliknout potvrzení vaší přítomnosti. Používá 6 úrovní referralů. Jejich bar lze umístit kamkoliv, nejenom nahoru, nebo dolů, dá se i schovat třeba za cashfiestu nebo cashsurfers.